Свіжі новини

Як підготувати авто до далекої поїздки

Як підготувати авто до далекої поїздки

0 0

Подорож на власній машині приносить набагато більше емоцій і вражень, ніж подорож будь-яким іншим видом транспорту. А для того, щоб ці емоції і враження не затьмарювати технічними негараздами, автомобіль потрібно грамотно підготувати до дороги.

Навіть новий і технічно справний автомобіль вимагає до себе дбайливого ставлення. Це – запорука його надійної роботи, і, відповідно, – приємної поїздки. У матеріалі ми розглянемо роботи, які варто провести перед виїздом в автопробіг.

1. Машина має бути чистою


Машину бажано мити своїми руками – це допоможе оцінити стан лакофарбового покриття на наявність тріщин, подряпин, відколів. При цьому огляньте автомобіль на наявність витоків робочих рідин – витоку вказують на присутність поломки і необхідність ремонту.

2. Проведіть загальний огляд автомобіля


Перевірте, чи справні електроприлади, датчики. Перевірте акумуляторну батарею (якщо клеми брудні – їх необхідно очистити). Старі свічки запалювання краще замінити. Перевірте стан фар ближнього і дальнього світла.

3. Перевірте рівень робочих рідин і масла


Рівень гальмівної рідини, антифризу, ГУР, води в бачку склоомивача, а також рівень моторного масла, масла КПП – повинні відповідати нормі (при необхідності – потрібно долити).

Гальмівна рідина і антифриз – агресивні хімічні сполуки. Вони здатні пошкодити забарвлені поверхні автомобіля, а при попаданні в очі – спровокувати хімічний опік.

Якщо виникла необхідність в доливці рідини ГУР – перевірте витоку в системі.

Якщо до планової заміни масла залишилася 1-2 тисячі кілометрів, заміну краще провести до від’їзду (тому що під час автопробігу двигун, найімовірніше, буде експлуатуватися з підвищеними навантаженнями).

4. Пройдіть діагнистику автомобіля на СТО


На СТО, як мінімум, потрібно перевірити підвіску автомобіля, а краще – провести повну діагностику.

На київських станціях діагностики ця процедура обійдеться, орієнтовно, в наступну суму:

перевірка гальм – від 150 грн.
діагностика амортизаторів і підвіски – від 250 грн.
перевірка рульового управління – від 100 грн.
читання помилок двигуна – 100 грн.
Разом – близько 600 грн.

Також по темі:  Презики в аптечку

Відразу ж перевірте колеса і відрегулюйте “розвал-сходження” – див. Наступні пункт 5 і пункт 6.

Якщо до планового ТО залишилося 1-2 тисячі кілометрів – пройдіть ТО.

5. Перевірте колеса, проведіть балансування


Огляньте шини на наявність дефектів – потертостей, шишок і т.п. Перевірте тиск в шинах, і доведіть його до рекомендованого виробником (перевірте і підкачайте також і запасне колесо). На дисках не повинно бути тріщин, сколів і т.п.

Балансування кожного колеса обійдеться в суму від 15 грн., Плюс по 3-10 грн. за кожний встановлений грузик.

6. Відрегулюйте розвал-сходження


Регулювання розвалу і сходження, як і балансування, впливає на керованість автомобіля.

Процедура буде коштувати близько 200 грн.

7. Перевірте комплектацію автомобіля


Корисні речі для автомобіля ми розглядали в матеріалі «20 дрібниць, які можуть стати в нагоді в дорозі». Цей список варто доповнити тими запчастинами, які можуть вийти з ладу в вашому автомобілі (наприклад, ременем ГРМ, комплектом свічок) і хоча б одним літром моторного масла.

Нагадаємо, що відповідно до правил дорожнього руху у водія легкового автомобіля обов’язково повинні бути:

 • Посвідчення водія (що дозволяє управління відповідною категорією транспорту). При цьому талон попереджень уже не потрібен.
 • Технічний паспорт на автомобіль.
 • У разі відсутності власника – довіреність (якщо ваша прізвище не вписана в техпаспорт).
 • Поліс ОСЦПВ.
 • Талон техогляду (на момент написання статті його ще не відмінили).
 • Медична аптечка відповідного типу, що відповідає ДСТУ 3961-2000.
 • Знак аварійної зупинки.
 • Вогнегасник.

Вибір автомобільної аптечки є не такою вже простою справою. Це питання ми докладно розглядали в матеріалі «Як користуватися автомобільною аптечкою». При підготовці до подорожі, стандартну автоаптечкою потрібно доповнити препаратами, які можуть знадобитися саме вам. Доповніть її засобами від захитування (якщо ви їдете з дітьми), антигістамінними, жарознижувальними препаратами.

Крім питної води, в машині повинен бути запас не швидко псується їжі: шоколаду, печива, сухофруктів, горіхів.

Також по темі:  Как побороть депрессию в пробке

Роботи з технічної підготовки авто бажано проводити за один-два тижні до від’їзду – це дозволить своєчасно виявити і виправити огріхи, допущені при підготовці машини.

Комплексна діагностика включає в себе візуальний огляд транспортного засобу і спеціалізовану діагностику. Візуальний огляд транспортного засобу власник може провести самостійно. Треба перевірити:

 • рівень експлуатаційних рідин (масло, охолоджуюча та гальмівна рідини, омивач стекол, рівень
 • гідропідсилювача керма),
 • стан приводних ременів,
 • перевірити працездатність лампочок освітлювальних приладів (фари, задні ліхтарі, покажчики повороту), стан стекол,
 • ременів безпеки,
 • висоту малюнка протектора шин.

Не варто забувати і про повну комплектацію аптечки, справність вогнегасника, наявність знака аварійної зупинки, комплекту запасних лампочок і запобіжників. Наступні складові техогляду автомобіля рекомендується провести на спеціалізованій діагностичній станції:

Перевірити гальмівну систему (гальмівне зусилля, частоту спрацьовування). Перевірити гальмівну систему самостійно за допомогою простого гальмування і розгону авто не вийде – ви не побачите дійсний стан гальмівної системи транспортного засобу.
Продіагностувати амортизатори. Робота амортизаторів особливо відчутна при поворотах – при несправних амортизаторах машину на поворотах буде заносити.

Виміряти кут нахилу регулювання світла фар: сила світла, нахил, переломлення. Діагностику кута нахилу світла фар можна перевірити і самостійно, попередньо прочитавши достатню кількість інформації, і спробувати її провести, наприклад, на стіні будівлі. Але нерівності стіни негативно позначаться на достовірності проведеного експериментального тестування. Також зауважимо, що фари з часом мають властивості тьмяніти, що в значній мірі може вплинути на безпеку їзди в нічний час.

При великому пробігу авто (більше 20 тис. Км) обов’язково необхідно провести огляд автомобіля знизу, тобто “Побувати” на ямі. Так фахівці зможуть побачити надриви гальмівного шланга, патьоки, дрібні пошкодження (розриви, нерівності), перевірити цілісність сайлентблоков і шин.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь