Свіжі новини

Творчі військові колективи подарували дітлахам прифронтової зони святковий настрій

0 0

Свято відчули і на прифронтових територіях. Про це подбали військові та артисти. Вони поєднали зусилля, щоб допомогти дітям, які там живуть. Увесь тиждень їздили вздовж лінії зіткнення, роздавали подарунки та показували святкові вистави – часто зовсім недалеко від окопів.

Побиті шрапнеллю та осколками стіни, заколочені вікна. Шрами війни тут майже усюди. Це прифронтова Красногорівка. Передові позиції всього за пару кілометри звідси. У цьому старому, та постраждалому від бойових дій будинку знаходиться місцева музична школа. Але сьогодні її учні – у ролі глядачів.

До дітей завітав козацький Святий Миколай та його більш сучасні помічники з соціальної мережі Тік-Ток. З такою виставою сюди приїхали запорізькі артисти.

Наталя Гонтаренко, директорка Красногорівської музичної школи:

Круто! Тому що у дітей тут немає ні кінотеатрів, ні театри, ні цирку – нічого. Тому коли якісь волонтери приїжджають з виставами, то діти з захопленням приходять – бо тут такого немає.

Ну і звісно ж привезли різноманітні подарунки: книжки, солодощі та музичні інструменти.

А це вже сусідня Мар’їнка. Тут взагалі фронт проходить по околиці. Артисти та волонтери завітали до місцевої школи, а також до незвичайного дитячого закладу, який допомагає малечі з інвалідністю та постраждалим від бойових дій.

Тетяна Збицька, перша заступниця голови Мар’їнської райдержадміністрації:

Центр в нас за 500 метрів від того, де в нас є позиції військових. І в нас є багато дітей, які через те, що знаходилися в зоні бойових дій – потребують психологічної допомоги.

На виставу зібралися дітки з особливими потребами. Такі свята тут рідкість, частіше вони чують звуки кулеметних черг та вибухів, аніж танцювальну музику та спів артистів.

Більше всього мені сподобалося, що такі нарядні гості в нас були.

Такі виступи відбулися в різних селищах та містечках прифронтової зони. Дві тисячі дітей також отримали солодощі, книги та інші подарунки. Все – в рамках волонтерського проєкту арт-перемир’я, яке діє вже другий рік, і на волонтерських засадах у ньому беруть участь різноманітні театри та арт-групи.

Також по темі:  Украинцы готовы потратить на новогодний стол 1440 гривен

Максим Добролюбов, художній керівник проєкту ART:

Перемир’я – залюбки їдуть колективи якщо в них є можливість в плані репертуару, в плані якщо в них є гастролі – всі колективи співпрацюють у цьому напрямку.

Проєкт “Арт-перемир’я” засновано командувачем об’єднаних сил Сергієм Наєвим. Головне завдання – допомогти насамперед недужим дітям із соціально незахищених та нужденних сімей, які мешкають в областях, наближених до фронту.

Сергій Наєв, командувач Об’єднаних Сил ЗСУ:

Військовослужбовці – вони не тільки дбають про суверенітет України, але дбають про тих маленьких мешканців, які потерпають від тих негараздів які пов’язані з військовими діями.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь