Свіжі новини

Аномальна погода: у Миколаєві серед зими розквітли яблуні

0 0

Поки Київ замітає снігом, у Миколаєві квітнуть сади – на початку грудня там розцвіли яблуні, а дехто з місцевих навіть збирає врожай овочів. Аномальні погодні умови вже не рідкість. Як помінялися місцями сезони цього року?

Уже незабаром Новий рік, а миколаївці активно постять у соцмережах дива своїх присадибних ділянок. У одних квіти розпустились, інші збирають врожай моркви та картоплі – вдруге за рік.

А де у кого прокинувся бузок – він пережив і нічні заморозки, і невеликий сніг. І вирішив розквітнути. І швидко став знаменитим.

Ірина Заіка, жителька Миколаєва:

Спочатку в будинку навпроти побачили листочки на бузковому кущі. І це нас здивувало. А потім, коли ми пройшли трохи далі і побачили інший кущ і там вже квіти, це було дійсно здивування.

Квітів на кущі небагато, втім гілки усіяні великою кількістю бруньок. Тож, найближчим часом, за теплої погоди, ймовірно, весни не чекатиме.

Звичайно не такий аромат, як на весні, але все-таки він пахне бузком.

Підкинув сюрприз своїм господарям цьогоріч і розмарин.

Еще пару недель назад он был весь сиреневый. Каждая веточка была сиреневая.

Розмарин рясно квітував наприкінці листопада. На гілках досі лишаються бутони.

Юрій Заіка, житель Миколаєва:

Розмарин в наших краях в открытом грунте обычно не цветет – ему не хватает тепла. Длина светового дня, которая нужна для его цветения, либо в конце ноября, либо в конце марта. В конце марта он еще из зимы не вышел, поэтому цвести не может. А в конце ноября уже холодно.

Глобальних теплових рекордів наприкінці року не було, кажуть синоптики. А те, як природа відреагувала на коливання температур, називають місцевою аномалією.

Також по темі:  Госбюджет за 10 месяцев свели с дефицитом в 112 млрд грн

Роман Мурмило, провідний синоптик Миколаївського обласного центру з гідрометеорології:

Офіційно рослини знаходяться у стадії неглибокого спокою, тому що середньодобова температура стабільно перейшла через 5 градусів в бік зниження. Це значить, що вегетація припинилася.

На думку синоптика, аномально теплої зими на Миколаївщині – не очікують. Утім, прийдешня зима буде теплішою, ніж, приміром, 30 років тому. Проте будуть і різкі зміни погоди, з перепадами температур.

Happy
Happy
%
Sad
Sad
%
Excited
Excited
%
Sleepy
Sleepy
%
Angry
Angry
%
Surprise
Surprise
%

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Залишити відповідь